عضویت در پابلونز (Publons)

راهنمای پابلونز(Publons)

پابلونز (Publons) خدمتی برای پژوهشگران است که با استفاده از آن پژوهشگر می‌تواند داوری‌های انجام شده خود را در سطح بین المللی معرفی نماید و امکان ردیابی و رسمی سازی آن را فراهم آورد. پس از ثبت داوری‌ها در پایگاه پابلونز، داوری‌های انجام شده به تفکیک نشریات در این پایگاه نمایش داده شود.

 

مراحل ثبت نام در پابلونز

1) وارد پابلونز شوید:(لینک

2) پس از ثبت نام و ثبت اطلاعات، تایید عضویت از طریق پست الکترونیکی برای شما ارسال می شود؛

3) پس از تکمیل عضویت لازم است بعد از داوری هر مقاله، آن را در پابلونز وارد نمایید. برای اضافه کردن داوری  در پابلونز دو روش وجود دارد.

روش اول: اضافه کردن خودکار: در برخی از نشریات هنگام انجام داوری سوال می شود که آیا تمایل دارید که داوری‌تان به صورت خودکار به پابلونز اضافه گردد؟ در این حالت با کلیک روی گزینۀ (Yes) در سامانۀ مجله داوری انجام شده به صورت خودکار به سامانۀ پابلونز منتقل و اضافه می گردد.

روش دوم: بعضی نشریات مانند نشریه روانشناسی نظامی، فرایند خودکار ثبت داوری در پابلونز را انجام نداده‌اند و اینکار به صورت دستی انجام می‌شود. لذا از داوران محترم درخواست دارد متن ایمیلی که به عنوان تشکر از نشریه بابت انجام داوری دریافت کرده‌اید را به آدرس reviews@webofscience.com   فوروارد نمایید.

4)  پس از دریافت پاسخ  پابلونز، داوری انجام شده به تعداد داوری­‌های  شما در این سامانه  اضافه شده و بدین ترتیب تعداد داوری‌های تأیید شده (Verified Reviews) و نام نشریه در سامانه نمایش داده می‌شود.

 

از داوران محترم فصلنامه روانشناسی نظامی درخواست می‌شود در این پایگاه عضو شوند.

راهنمای پابلونز(لینک)